آموزش آهنگسازی و تنظیم
شناسه خبر: 2566
بازدید: 650

نصب ملوداین روی استودیو وان

معرفی ملوداین

ملوداین نام نرم افزاری هست که در خصوص تیون کردن صداها استفاده میشه. محصول موفق شرکت Celemony که سالهاست در بین اهالی موسیقی الکترونیک نقل محافل است! ملوداین به صورت دقیق و جزء به جزء یک صدا رو مورد پردازش قرار میده و اجازه نمیده چیزی از دستش در بره مگر اینکه کیفیت اون صدا خیلی بد باشه ، در غیر این صورت شما میتونید تمام اجزای صدا رو از لحاظ کوک ، زمان ، نوانس ها ، ویبره ها و … تغییر بدین که این قابلیت ها در زمان ادیت ، میکس موسیقی خیلی کاربردیه .

قابلیت تیون کردن هارمونی نت ها یکی از شگفت انگیز ترین قابلیت های ملوداین است به این شکل که برای مثال اگر شما یک آکورد گیتار یا پیانو داشته باشید میتونید تک به تک نت هارو به صورت جداگونه مورد بررسی قرار بدین. ملوداین هم به صورت نرم افزار standalone عرضه شده هم به صورت پلاگین. اما ما امروز میخوایم نحوه اجرای ملوداین روی استودیو وان رو واستون توضیح بدیم. با ما همراه باشید.

تفاوت نصب ملوداین دراستودیو وان با بقیه نرم افزارها

در استودیو وان قابلیتی وجود داره که شما دیگه نیازی نباشه از پلاگین های تیون به صورت جداگانه استفاده کنید. فقط کافیه ملوداین رو از این روشی که ما اینجا توضیح دادیم نصب کنید تا رو استودیو وان به صورت پیش فرض قرار بگیره و شما هر وقت در محیط استودیو وان نیاز به ملوداین داشتین با زدن کلید های Ctrl + M صداتون رو به محیط ملوداین ببرید و اونجا روش کار کنید و ملوداین به صورت یکپارچه روی استودیو وان قرار میگیره. بدون نیاز به اجرای اون در لیست پلاگین های لاین هاتون.

نصب ملوداین روی استودیو وان

روی نسخه مورد نظر خودتون کلیک کنید و اجراش کنید.

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

روی گزینه Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعد بشید.

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

اگر در فولدر فایل های نصب ملوداین روی فایل Setup کلیک کرده باشید مجددا از این قسمت از شما میخواد که نسخه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید که ما بسته به نوع ویندوز و خود استودیو وانی که نصب کردیم نسخه ملوداین رو هم نصب میکنیم. برای مثال اگر ورژن استودیو وان شما ۶۴ بیتی هست پس اینجا هم نسخه VST3 – 64bit رو انتخاب کنید. و در آخر گزینه Next رو انتخاب کنید

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

در این مرحله از طریق گزینه Browse محل نصب رو انتخاب کنید. بهتره که اجازه بدین توی مسیر پیشفرض خودش نصب بشه. بعد از نصب روی گزینه Finish کلیک کنید و وارد استودیو وان بشید.

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

اجرای ملوداین روی استودیو وان

بعد از اینکه مراحل نصب به پایان رسید وارد استودیو وان بشید، حالا کافیه روی لاین مورد نظرتون ، یک لاین Audio کلیک راست کنید و از طریق منوی Audio روی گزینه Edit With Melodyne کلیک کنید تا وارد محیط ادیت ملوداین بشید. میتونید از شُرت کات Ctrl + M برای اینکار استفاده کنید.

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

برای حذف کردن ملوداین از روی صداتون میتونین از همون منوی Aduio گزینه Reomve Melodyne رو انتخاب کنید.

آموزش نصب کردن ملوداین روی استودیو وان

نصب ملوداین روی استودیو وان
1 از 1 رای
نصب ملوداین روی استودیو وان

نویسنده

میلاد موسوی
آهنگساز ، تنظیم کننده و علاقمند به نویسندگی