شناسه پست: 8817
بازدید: 2886

رپ (Rap)

خلاصه ای از تاریخچه رپ

رپ  یک نوع سبک موسیقی خیابانی است که در دهه های (۱۹۶۰) توسط سیاه پوستان آمریکایی درمنطقه ای که معمولاً وضع مالی خوبی نداشتن به نام 《برانکس 》 در نیویورک به وجود آمد وبه گِتو معروف بودند .

درآن زمان به دلیل اینکه تبعیض نژادی رایج بود جوانان از رپ به عنوان یک سلاح برای مبازه با تبعیض نژادی استفاده میکردن ، این سبک تقریباً قدمت ۶۰ ساله ای داردو به واسطه سیاه پوست‌ هایی که به بردگی گرفته می‌شدند.

برای نشان دادن اعتراض خود به جریان بردگی خوانده می‌شد. این سبک به‌ جا مانده از سبکی است که با شعر به حکومت اعتراض می‌کردند .

درسته که سیاه پوستان را صاحب سبک رپ مینامند ولی نمیشه تلاش و زحمت آمریکایی های لاتینی تبار رو برای زنده نگهه داشتن رپ نادیده گرفت .

البته درجامعه امروز دیگر رپ فقط مخصوص سیاه پوستان نیست وامروز تبدیل به نوعی روش اعتراض برای جوانان و نوجوانان شده و ملیت نمیشناسد .

رپ در خلاصه ، چندین کلمه پشت سرهم که به سرعت پشت سر هم بیان میشوندو فلو رایم و قافیه سازی رو ریتم جز ابتدایات رپ میباشد .

البته تاریخچه رپ را نمیتوان در همین چند جمله تعریف کرد

تعریف رپ

تعریف رپ به صورت خیلی ساده و مختصر میشه گفت :

سیاه پوستای امریکایی دردهه (۷۰) وقتی به خاطر رنگ پوست و نژادشان باعث ستم سفید پوست ها قرار میگرفتن برای اعتراض با خیابان ها رفتن و با پشت سرهم گذاشتن کلمات هم قافیه اعتراض خودشونو بیان کردن و در اولیل به اسم سی ان ان مشهور بود ولی اولین رپر سفید پوست امینم بوده که به خاطر رنگ پوستش توسط سیاه پوستا مورد تمسخر قرار گرفته میشد .

تاریخچه رپ

بهترین رپر جهان

بهترین رپر جهان چه کسی است ؟

دوستان با آنکه رپرای سیاه پوست حرفیه ای زیاد هستن نمیشه با اطمینان گفت کدوم از کدوم بهتره و این تشخیص ،هر چقدر سخت باشید بازم نمیشه اطمینان حاصل کرد پس ما ۴ تا از بهترین اولین رپرای سیاه پوست رو معرفی میکنیم

۱) وشا جکسون با نام هنری آیس کیوب Ice Cube

زاده ۱۵ ژوئن۱۹۶۹

بازیگر٬ رپر و فیلم‌ نامه‌ نویس آمریکایی است. آیس کیوب حرفه هنری خود را با گروه هیپ هاپ C.I.A شروع کرد و پس از آن به گروه ان. دابلیو.ای م پخفف:Niggaz Wit Attitudes پیوست.

متن های او بسیار خشن و سیاسی هست او به عنوان یکی ازبهترین گنگستا رپکن ها شناخته می‌شود

تاریخچه رپ

۲) مارشال بروس مدرز سوم

Marshall Bruce Mathers III

زادهٔ ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ که بیشتر با نام هنری امینم (Eminem)

که سرعت و رکورد دار میباشد شناخته می‌شود .

تاریخچه رپ

۳) کریستوفر جرج لیتوروالاس

Christopher George Latore Wallac

زادهٔ ۲۱ می ۱۹۷۲، که با نام‌های 《بیگی》

شخصیت‌ های فیلم ⇩

Let’s Do It Again

بیگ پاپا و نامی که با آن به عنوان رپر “نوتوریوس بی.آی. جی” شناخته شد .

بهترین رپر جهان

۴) توپاک آمارو شکور

Tupac Amaru Shakur

‏ (۱۶ ژوئن ۱۹۷۱. ۱۳سپتامبر ۱۹۹۶)

خواننده نامدار و تأثیرگذار موسیقی رپ بود که بیشتر با نام هنری توپاک ۲Pac یا ماکاولی Makaveli شناخته می‌شه .

بهترین رپر جهان

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید

دوره آموزشی ساخت بیت رپ

اگر شما هم علاقمند به یادگیری تنظیم و ساخت بیت رپ هستید میتوانید از دوره آموزشی ساخت بیت رپ درسایت هنر صدا استفاده کنید.

برای مشاهده جزئیات دوره آموزش ساخت بیت رپ اینجا را کلیک کنید