شناسه پست: 5828
بازدید: 2038
یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی و در کمترین زمان؟ ادعایی که امروزه بسیار زیاد می شنویم اما تا چه اندازه این جمله صحت داره؟ بگذارید خیالتان را راحت کنم اگر ازسطح زبان آموز را صفر در نظر بگیریم تقریبا بین شش تا یک سال زمان نیاز هست تا این زبان آموز به سطح پیشرفته برسه البته اگر زبان آموز بصورت روزانه وقت کافی در این زمینه بذاره. حداقل زمانی که در روز نیاز هست تا شما به سطح پیشرفته برسید بین ۲ تا ۶ ساعت هست که هرچه تمرکز و مطالعه شما در روز بیشتر باشه قطعا سریع تر به مقصود خودتون خواهید رسید.

قدم اول در یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی همچون بقیه اهداف زندگی از روند و سیکل مشخصی برخوردار است اما قدم اول در یادگیری زبان انگلیسی همان خواستن است و اینکه شما عمیقا و قلبا نیازمند و خواهان یادگیری باشید و اینکه یادگیری زبان انگلیسی را دوست داشته باشید در غیر این صورت در اواسط راه خسته و سرخورده خواهید شد.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

قدم دوم در یادگیری سریع زبان انگلیسی

مهمترین قدم در یادگیری زبان انگلیسی انتخاب هدفی مشخص می باشد. این موضوع ارتباط مهمی در نوع تمرین های شما در طول روز دارد مثلا فرض کنید شما نیازمند نمره و امتیاز بالا در کنکور هستین این هدف نوع مطالعه را تغییر می دهد. یا مثلا شما نیاز به مکالمه خوب برای سفر و مهاجرت هستین یا در درس های خود نیاز دارین که درس زبانتون رو تقویت کنید هر کدوم ازین اهداف نیازمند پروسه مطالعاتی خودش هست. پس شما مهمترین کاری که دارین اینه که هدفتون از زبان خوندن رو مشخص کنید.

در یادگیری سریع زبان انگلیسی چگونه مطالعه کنیم؟

یادگیری سریع زبان انگلیسی به چگونگی مطالعه شما بستگی دارد مثلا اگر بیکار هستین و دارای وقت آزاد بسیاری هستین با برنامه ریزی دقیق حتی می توتنید با مطالعه روزانه ۶ ساعت به مطلوب خود برسید اما اگر شاغل هستین این تایم خیلی طاقت فرسا می باشد پس با توجه به ساعات آزاد خود برنامه ریزی کنید. اما مهمتر از ساعت مطالعه کیفیت مطالعه می باشد که مستلزم تمرکز و تکرار مطالب خوانده شده است مثلا اگر امروز ۲۰ لغت خواندید حتما تایمی را برای تمرکز بر یادگیری مجدد و تکرار آن در طول روز بگذارید در غیر این صورت مطالب خوانده شده از خاطر شما خواهد رفت.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

رعایت تعادل در مطالعه زبان انگلیسی

همانطور که می دانید یادگیری زبان انگلیسی دارای چهار مهارت مهم می باشد : شنیداری (listening) ، گفتاری (speaking)، خواندن (reading)، نوشتاری(writing) برای یادگیری سریع زبان انگلیسی شما نیاز دارین همه این چهار مهرت را بصورت متعادل یاد بگیرید اما بعد از مدتی به فراخور هدفی که دارین این مهارت ها را تقویت کنید مثلا اگر قصد مهاجرت و سفر کردن دارین بهتره روی شنیدار و گفتار وقت بیشتری بذارید اگر برای استخدام در شرکتی یا جایی که نیاز به ارسال ایمیل و یا ترجمه متون و … نیاز دارین بهتره بروی مهارت خواندن و نوشتن تمرکز بیشتری بگذارید.

ابتدا سطح خود را تعیین کنید

برای مطالعه زبان انگلیسی عجول نباشید و سعی کنید سطح خود را تعیین کنید و سپس متناسب با سطح خود مطالعه کنید اگر در ابتدای راه قرار دارید از متن های سنگین ویدئوهای سنگین و پر لغت استفاده نکنید چون این کار تنها شما رو زبان زده می کند. نکته مثبت مطالعه زبان انگلیسی خودخوان بودن یا همون selfstudy بودنش هست که پیشنهاد من هم به شخصه مطالعه به همین سبک هست. زیرا نهایتا در هر کلاسی که شما حضور داشته باشید آخر سر این خود شما هستین که باید بصورت برنامه ریزی شده مطالعه منظم داشته باشید و هیچ معلم یا کلاسی برای شما تا خودتون دست بکار نشین معجزه نخواهد کرد.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

نرم افزار یادگیری سریع زبان انگلیسی

از گذشته یادگیری همیشه مستلزم وجود وسایل کمک آموزشی بوده و هست که از قدیم از کتاب و دفتر و قلم همچنان بجای مانده اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با وجود نرم افزار ها و بسته های آموزشی کتاب و دفتر کمی کمرنگ شده اما من به شخصه پیشنهاد می کنم که کنار هر نرم افزار یا بسته الکترونیک آموزشی حتما از یادداشت برداری دستی غافل نشید که یکی از مولفه های مهم در یادگیری سریع زبان انگلیسی می باشد. بسته های آموزشی که ما در سایت هنر صدا به شما ارائه کردیم ازاین قاعده مستثنا نیست و برای یادگیری هرچه بهتر نیاز به نت برداری از آن در حین آموزش دارین.

بسته های آموزشی زبان انگلیسی از طریق موسیقی

در این سایت ما بسته های آموزشی برای شما تهیه کردیم که با استفاده ازون می تونید هر چهار مهارت خود را با تعادل به جلو ببرین و پس از اون می تونید با مرور این بسته ها که بصورت ویدئو هست اندوخته های خودتونو تکرار کنید. این بسته ها که با متد جدید یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی تولید شده با هدف ایجاد انگیزه ، ماندگاری بالای مطالب و دسترسی آسان به آن پایه گذاری شده اند و کمک زیادی در بهبود زبان شما می کند.