شناسه پست: 2235
بازدید: 3946

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

احتمالا برای شما پیش اومده که بخواید یه ملودی رو به صورت پارتیتور برای نوازنده آماده کنید که توی استودیو واستون اجرا کنه. در این حالت اگر آشنایی کافی با مبحث نت نویسی ندارین قطعا به مشکل برمیخورید. شاید برای رفع این مشکل برین سراغ کتاب ها و اساتید که کمکتون کنند بتونید یک پارت چند خطی رو بنویسید و به نوازنده بدین برای اجرا! ما امروز در هنر صدا یک راهی رو بهتون نشون میدیم که نیازی به هیچکدوم از این کارا نباشه

آهنگسازی از طریق حس

قطعا برای هر تنظیم کننده ای نت نویسی یکی از مهم ترین مقوله هایی هست که باید به خوبی از پسش بر بیاد. همینطور که در گذشته و قبل از ورود تکنولوژی به عرصه موسیقی همه تنظیم کننده ها و آهنگسازها از روش نت نویسی دستی برای ساخت موسیقی استفاده می کردند. اما کم کم با ورود تکنولوژی نت نویسی دستی به نت نویسی کامپیوتر تغییر کرد و بعد از مدتی تغییرات به حدی بود که دیگه حتی از نت نویسی کامپیوتری هم خبری نبود و نرم افزارهای آهنگسازی جای نت ها رو به بلوک های مستطیلی دادن که هر شخصی حتی بدون داشتن سواد موسیقی و فقط با استفاده از حسش بتونه آهنگسازی کنه. این اتفاق منتقدین زیادی داشت اما اگر بخواهیم غیر متعصبانه صحبت کنیم این ابزار مثل همه ی ابزارهایی که تکنولوژی با خودش آورد میتونه هم جنبه ی مثبت داشته باشه و هم جنبه منفی.

نت نویسی ( پارتیتور نویسی)

این موضوع یک مبحث کاملا تخصصی هست که برای یادگیری و درک اون زمان و تمرین زیادی لازمه.

اگر شما جزو افرادی هستین که با مبحث نت نویسی آشنایی زیادی ندارید ، این آموزش میتونه تا حدودی در مواقع حساس بهتون کمک کنه. اما حتما بهتون توصیه میکنیم که در اولین فرصت اقدام به آشنایی با این مبحث مهم کنید.

ما این آموزش رو برای نرم افزار استودیو وان آماده کردیم و کسانی که با این نرم افزار کار میکنید به راحتی میتونن از این آموزش استفاده کنند اما اگر نرم افزارتون چیزی غیر از استودیو وان هست میتونید از نرم افزار نت نویسی Notion یا MuseScore برای اینکار استفاده کنید.

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

بخشی که مد نظرتون هست برای تبدیل شدن به پارتیتور انتخاب کنید و از منوی Song گزینه Send to Notion را انتخاب کنید.

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

در این پنجره روی گزینه Send note data of selected tracks کلیک کنید.

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

توی این پنجره روی گزینه Launch Notion کلیک کنید به صفحه اصلی برنامه Notion وارد بشید.

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

همانطور که مشاهده میکنید به صورت اتوماتیک و کاملا دقیق نت هایی که به صورت میدی در نرم افزار استودیو وان نوشته بودیم اینجا به صورت نت ظاهر شد

تبدیل میدی به نت ( پارتیتور)

حالا میتونید نُتی که دارید رو پرینت بگیرید و در اختیار نوازنده قرار بدید