شناسه پست: 5310
بازدید: 1713

 تاثیر موسیقی در یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

تاثیر موسیقی در یادگیری زبان انگلیسی 

امروزه یادگیری زبان انگلیسی یکی از دغدغه های مهم هر فرد در ایران بشمار می رود. که از تاثیر موسیقی در یادگیری زبان انگلیسی و ماندگاری آن نمی توان غافل شد.

تاثیر موسیقی بر آموزش زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی پرکاربردترین زبان بین تمامی زبان های زنده دنیاست. که ۲۵ درصد مردم دنیا ینی جمعیتی بالغ بر ۱.۸ میلیارد نفر  را شامل می شود. ازینرو هر فرد واقف بر این موضوع تلاش می کند تا با یادگیری این زبان مهم سریع تر به قصد خود برسد. اکثرا زبان انگلیسی را یکی از مهم ترین فاکتورهای مهاجرت قلمداد می کنند. که طبیعتا این موضوع کمک شایانی در پیشبرد بحث مهاجرت دارد. نمره زبان آیلتس یا تافل امتیاز بالایی در پذیرش درخواست کنندگان مهاجرت دارد. 

 تاثیر موسیقی و ارتباط آن با یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در ایران که تقریبا از کلاس هفتم(دوم راهنمایی سابق)  در مدارس شروع میشود، عموما با رویکردهایی منسوخ شده همراه می باشد. اکثر دانش آموزان در این دوره مبنای یادگیری ندارند، و صرفا جهت پاس کردن این درس مهم سر کلاس می روند. البته بسیارند کسلانی که از اهمیت این درس کاربردی با اطلاع هستند و بیرون از فضای مدرسه و در فضاهای آموزشی غیر دولتی یا خصوصی به یادگیری آن می پردازند.

تاثیر موسیقی بر یادگیری زبان انگلیسی

اما عده ای هم با تکیه بر اعتماد به نفس خود بصورت خودخوان یادگیری زبان انگلیسی را شروع میکنند. که در نوع خود روشی جذاب و در عین حال مشکل برای تعدادی از افراد می باشد. یکی از روش های رایج در یادگیری زبان انگلیسی، بصورت خودخوان یادگیری از طریق موسیقی یا آهنگ های انگلیسی می باشد. تحقیقات نشان می دهد مغز انسان در زمان گوش کردن به موسیقی به حالت تکاپو در آمده و اکثر نقاط مغز به حالت آماده باش در می آیند. این زمان بهترین زمان برای هر نوع یادگیری میباشد به خصوص یادگیری زبان انگلیسی. 

تاثیر موسیقی بر یادگیری زبان انگلیسی

چگونه میتوان از موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی به نحو احسن استفاده کرد؟ 

امروزه سایت های مختلفی با ترجمه آهنگ های انگلیسی و یا زیر نویس کردن ترجمه آنها روی موزیک ویدئوها این کار را انجام داده اند. اما سوال اینجاست که آیا این مقدار برای یادگیری زبان انگلیسی کفایت می کند؟؟ جواب خیر هست. 

ما باید به ساختار جملات و نکات مهم و کاربردی جملاتی که در متن اهنگ ها ی انگلیسی بکار رفته واقف شویم. تا بخوبی با استفاده از کلیه جوانب، استفاده لازم از آهنگ مورد نظر را ببریم. فرض کنید کسی که به تازگی آموزش خود خوان زبان انگلیسی را آغاز کرده، بعد از شنیدن و ترجمه یک آهنگ انگلیسی آیا کمک عمیقی به یادگیریش کرده؟؟ باز هم جواب خیر هست. پس ما نیاز به آموزش صحیح نکات و ساختارهای مهم زبان انگلیسی در حین گوش کردن به آهنگ انگلیسی داریم .

پکیج یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

بزودی ما در سایت هنر صدا فایل های موزیکال آموزشی زبان انگلیسی همراه آموزش جز به جز جملات  و ساختارها را همزمان با آهنگ در دسترس شما قرار خواهیم داد. تا نهایت استفاده صحیح را از آن ببرید. این پکیج موزیکال با یادگیری بسیار بالا همراه بوده و و روش استفاده از آن در ابتدای هر فایل ذکر شده است.

  1. به نظر تجربه جذابی میرسه منتظر آماده شدن فایل های آموزشی زبان با استفاده از موسیقی هستیم