شناسه پست: 2153
بازدید: 5479

موقعیت صدای خواننده در موزیک

همونطور که میدونید صدا وکال یا همون خواننده در زمان میکس از لحاظ محور X در وسط ترین قسمت قرار میگیره و همین موضوع باعث میشه که ما بتونیم با حذف کردن این بخش از موزیک صدای خواننده رو هم حذف کنیم. البته باید این رو هم در نظر داشت که اکثر صداهای یک موزیک یک بخش در وسط یا Center روی محور X دارن که با حذف این محدوده به صداهای دیگه هم آسیب زده میشه. و بعضی از صداها هم به غیر از وکال دقیقا در وسط قرار گرفتن مثل بیس و کیک که طبیعتا با حذف Center موزیک این صداها هم حذف خواهند شد.

نحوه حذف صدای خواننده با پلاگین Center

امروز در این آموزش میخوایم نحوه حذف صدای خواننده از موزیک با استفاده از پلاگین Center به شما آموزش بدیم. شما با این پلاگین میتونید هم صدای خواننده رو از موزیک حذف کنید و هم موزیک رو از صدا خواننده. در واقع هر دو حالت در این پلاگین امکان پذیره اما باید این رو هم در نظر داشته باشید که نقص های هم در این پلاگین وجود داره و به طور کامل و خیلی دقیق نمیتونه این کارو برای شما انجام بده اما در آهنگ های با کیفیت و کوالیتی بالا خروجی قابل قبولی به شما ارائه میکنه.

در این آموزش فقط از دو پارامتر این پلاگین استفاده کرده ایم.

حذف صدای خواننده از موزیک و بالعکس 1

۱.اهرُم Center

این اهرُم دسترسی کنترل بخش وسط موزیک رو در اختیارتون قرار میده و شما میتونید تمام صداهایی که در بخش وسط موزیکتون قرار دارن رو با استفاده از این پارامتر کنترل کنید، به این شکل به سمت بالا طبیعتا باعث افزایش صدا و به سمت پایین یا منفی باعث کم شد ن صدای وسط موزیکتون میشه .

۲.اهرُم Sides

این پارامتر کنترل صداهای اطراف موزیک رو به شما میده. شما میتونید با حرکت در بالا و پایین (مثبت و منفی) صداهای اطراف یا همان Sides رو در موزیکتون کنترل کنید.

حذف صدای خواننده از موزیک

Sides چیست؟

اگر بخوایم به زبان خیلی ساده در مورد این اصطلاح توضیح بدیم میشه گفت ترکیب باند های Left و Right میشه همون Sides. این کلمه به معنای اطراف هست. هر صدایی که شما در اطراف باند هاتون میشنوید دراین بخش قرار داره. هر چقدر در زمان میکس پن سازی کنید و از ریورب استفاده کنید این فضای Sides رو بیشتر و گسترده تر میکنید. (تصویر زیر رو ببینید)

حذف صدای خواننده از موزیک و بالعکس 1

پلاگین Cneter

برای دسترسی به این پلاگین شما باید پکیچ Waves رو نصب کنید در اون پلاگین Center رو پیدا کنید.