شناسه پست: 2061
بازدید: 2594

افکت واه واه

افکت واه اوه در بین نوازندگان گیتار الکتریک یک افکت کاملا شناخته شده و گاها پر کاربرد هست که با تغییر دوره ای موج فرکانسی باعث حرکت سیگنال می شود. این افکت هم به صورت سخت افزاری و هم نرم افزاری قابل اجراست. معمولا از این افکت برای ریتم استفاده میشه که حالتی متفاوت به صدای گیتار الکتریک منتقل میکند.

پلاگین گیتار ریگ – Guitar Rig

یکی از بهترین پلاگین ها برای افکت گذاری روی گیتار الکتریک پلاگین گیتار ریگ هست که کاربران زیادی به خودش اختصاص داده و کاربری راحت و تنوع زیاد در افکت ها محبوبیت زیادی رو در بین پلاگین های دیگه ایجاد کرده.

این پلاگین یکی از ده ها پلاگین موفق شرکت Native Instrument هست ، شرکتی که vst موفق کانتکت را ساخته و همچنین سینتی سایزر Massive و …

در این آموزش پرداختیم به نحوه اجرای دستی افکت واه واه. برای انجام این آموزش فقط به پلاگین گیتار ریگ نیاز داریم که روی همه نرم افزار های موسیقی قابل اجراست.

افکت واه واه

نحوه ی اجرای افکت واه واه

  1. بعد از اجرای پلاگین گیتار ریگ (Guitar rig) روی لاین مورد نظرتون به قسمت Components بروید
  2. حالت پیش فرض روی Categories قرار دارد اگر نبود روی اون کلیک کنید.
  3. وارد بخش Filters بشوید
  4. از بین افکت های موجود Wah Wah رو انتخاب کنید ، البته مدل های دیگه ای هم از Wah در این قسمت وجود داره که نحوه اجراشون دقیقا مشابه همدیگس و فقط کاربرد و نوع صدا دهیشون باهم کمی فرق داره.

افکت واه واه

۵. بعد از لود کردن یکی از افکت Wah Wah وارد قسمت Modifier شوید.

۶. افکت LFO رو انتخاب میکنیم و اونو دِرگ میکنیم در پنل سمت راستی پلاگین گیتار ریگ

۷. حالا فقط کافیه که در پنل افکت LFO خود گزینه LFO رو که وقتی اشاره گر موس روی اون قراره میگیره به ASSIGN تبدیل میشه رو درگ کنیم روی اهرم اصلی افکت wahwah و از طریق گزینه rate سرعت حرکت این اهرم را کنترل کنیم.

افکت واه واه